Nečestne získaný titul Andreja Danka

Foto: TASR

Pre poslancov nemôže existovať úprimný dôvod na vyslovenie dôvery Andrejovi Dankovi na mimoriadnej schôdzi. Hlasovať za vyslovenie dôvery by pre zákonodarný zbor znamenalo fakticky sa prihlásiť k podvodu. Znamenalo by to, že poslanci posvätia spôsoby, od ktorých sa ako spoločnosť roky chceme vzdialiť – klientelizmus, prospechárstvo, papalášizmus.

Hlasovanie parlamentu nebude len o jednej rigoróznej práci a nezaslúženom titule JUDr., ale bude o potvrdení alebo odmietnutí celého systému a vzťahov, v ktorých takáto situácia mohla vzniknúť. Ak aj koaličným poslancom záleží na tom, aby bola slušnosť súčasťou verejného života, musia vysloviť predsedovi parlamentu nedôveru. Človek bez rešpektu a autority verejnosti jednoducho nemôže stáť na čele zákonodarného zboru, nech je z ktorejkoľvek strany.

Myslím si, že predčasné voľby sú na spadnutie a spolu s nimi končí aj éra Ficov a Dankov v našej politike. Nastáva čas hodnotovej aj generačnej obmeny politiky na všetkých úrovniach – od samosprávy cez parlament až po funkciu prezidenta.

Zostaňme v kontakte