Venujme sa problémom ľudí na Slovensku

Aj ja, aj pán Šefčovič máme svoje skúsenosti z doterajšej profesie, no ani jeden z nás nemáme skúsenosť s výkonom prezidentského mandátu. Pán Šefčovič ich má z diplomacie a má mnohé kontakty v zahraničí. Ja som sa celý svoj profesijný život venovala problémom ľudí na Slovensku. Riešila som rôzne kauzy, dotýkala sa krívd, ktorým bežní obyvatelia čelia, a ktoré majú dopad na ich každodenný život.

Toto je moja skúsenosť a cítim, že je tu veľmi silné volanie ľudí po zmene, chcú vrátiť slušnosť a spravodlivosť tejto krajine. Preto si myslím, že je potrebné vysporiadať sa s problémami vo vnútri našej krajiny, aby naši partneri v zahraničí videli, že Slovensko aktívne rieši kauzy, ktoré sa doteraz uzatvárali frázou „skutok sa nestal“.

Ak si pozametáme pred vlastným prahom, o to silnejšiu legitimitu a o to silnejší hlas budeme mať aj v zahraničí. Ja chcem byť predovšetkým prezidentkou pre všetkých ľudí na Slovensku, prosím, neutekajme k zahraničnopolitickým problémom alebo problémom celého sveta skôr, než vyriešime tie, ktoré máme doma.

Zostaňme v kontakte