Vždy sa budem zastávať ľudí

Celý svoj doterajší život sa zastávam ľudí proti neprávosti a arogancii mocných. Pred 10 rokmi sme sa im s kolegami úspešne postavili v kauze Pezinská skládka a vyhrali sme. Aj vďaka schopnosti spojiť slušných a dobrých ľudí za správnu vec sa nám podarilo uspieť aj neskôr, v prípade zrušenia Mečiarových amnestií. Nie som zvyknutá na ľahké boje, ale vďaka týmto skúsenostiam viem, že vydržať sa oplatí.

Kandidatúra na prezidentku je pre mňa prirodzeným pokračovaním životnej cesty, ktorú chápem najmä ako pomoc ľuďom a snahu o slušnosť a spravodlivosť. Som presvedčená, že ak je v úrade prezidenta správny človek, môže mať hlas dosť silný na to, aby pomenoval nespravodlivosť a účinne žiadal nápravu. To, ako dôležitú úlohu môže zohrať odvaha postaviť sa za slušnosť a spravodlivosť, sme videli na jar tohto roka.

Prezidentské voľby sú preto aj zápasom o charakter prezidentského úradu - o schopnosť a ochotu kandidátov chrániť hodnoty, na ktorých stojí naša krajina, ústavnosť a spravodlivosť. Ako prezidentka chcem naplno využívať všetky ústavné kompetencie, ale tiež váhu prezidentského úradu, aby som aj naďalej pomáhala ľuďom. Chcem pomenúvať témy, na ktoré sa zabúda alebo sa o nich nechce hovoriť a ktoré sú príčinou toho, že v našej krajine stále bojujeme o slušnosť.

Myslím si, že aj komunálne voľby ukázali, že naša krajina potrebuje kvalitnú politickú súťaž viac, ako predčasné politické kompromisy. Ľudia si dokážu z ponuky kandidátov najlepšie vybrať sami. Je úlohou nás kandidátov poctivo odprezentovať svoje životné príbehy, schopnosti a plány. Budem veľmi rada, ak sa s pánom Mistríkom a ostatnými kandidátmi stretneme vo verejnej diskusii. Tam môžeme ľuďom najlepšie predstaviť to, ako chceme vybojovať slušnejšie a spravodlivejšie Slovensko.

Zostaňme v kontakte